خدمات پس از فروش

همواره قادر خواهید بود تا با مراجعه به سامانه های زیر از خدمات بیشتر گروه بهسا، بهرمند شوید. یک انجمن کامل برای پاسخگویی به پرسش های بی انتها همراه با یک سامانه مدیریت فروش و خدمات پشتیبانی ویژه مشتریان بهسا، ما همواره در کنار شما باقی می مانیم. بهسا بهانه ای برای حضور در جمع “موفق‌ها” است.

gh
شبکه های اجتماعی بهسا

گروه بهسا یک مجموعه غیر انتقاعی است که با حمایت و انرژی مثبت شما پایدار خواهند ماند. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا بروز ترین های تکنولوژی را در بروز رسانی های بهسا شاهد باشید. البته آفرهای ویژه ای برای علاقمندان قرار خواهد گرفت!

ما را دنبال کنید
 امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸                                                                                     

نرم افزار مدیریت فرآیند | نرم افزار حسابداری آنلاین | بهسا

تفاوت نرم افزارهای تحت وب و ابری

توجه فرمایید:

این مقاله صرفاً جهت آموزش و برطرف کردن طیف گسترده ای از سئوالات مطروحه پیرامون تفاوت نرم افزارهای تحت   وب و نرم افزارهای ابری است. واحد روابط عمومی بهسا، هدف از انتشار این محتوا را برطرف نمودن ابهامات موجود در خصوص معیارهای انتخاب، اولویت بندی و شناسایی عملکرد و ساز و کار منصفانه و بدور از هرگونه اغراق و بزرگنمایی از امکانات نرم افزارهای موجود در کشور و موجود در خارج از کشور است. بدینوسیله اعلام میدارد. گروه بهسا، حامی و دوست کلیه همکاران ارایه دهنده نرم افزار های حسابداری تولید شده در کشور است و هیچگونه مغایرت فعالیتی و مشکلی پیرامون این خصوص با همکاران خود ندارد.

تاریخچه حضور نرم افزارهای حسابداری تحت وب و آنلاین :

بعد از جستجوی اندک در اینترنت، با عبارات و کلمات کلیدی نرم افزار حسابداری آنلاین و حسابداری تحت وب، با وب سایت های عدیده و مناسبی روبرو خواهید شد و از روی کنجکاوی قادر خواهید بود تا با باز کردن آنها، نسبت به بررسی امکانات، نسخه های آزمایشی و قیمت های آنها آشنا شوید. بعد از بررسی اندک، به سرویس هایی بر خواهید خورد که دارای پنل های قیمتی ماهیانه هم هستند و ساز و کار خرید یکباره نرم افزار در ذهن را برهم میزنند و سئوالی که برای بازدید کننده همواره مورد بحث است بوجود خواهد آمد که “چرا باید برای نرم افزار هر ماه پول بدهیم؟”

پاسخ این پرسش به مواردی باز خواهد گشت که دانستن آنها خالی از لطف نیست. طبعاً راه اندازی نرم افزارها بروی سرور برای هر مشتری امکان دارد هزینه های استقرار نرم افزار به صورت آنلاین را برای شما به صورت اختصاصی را افزایش دهد. اما پاسخ قطعی این پرسش می تواند این گزینه نباشد! چرا که هر سازمان، ارگان یا شرکتی اطلاع دارد که اطلاعات مالی قلب مجموعه است و شامل اطلاعات حساس و طبقه بندی شده است. از این رو هر شرکتی حاضر است با پرداخت هزینه ی یکباره، نرم افزاری را برای استقرار در درون مجموعه را پرداخت نماید و از دسترس پذیری عمومی یا خصوصی و یا استفاده به صورت ابری پیشگیری کنند.

دلیل ارایه ابری نرم افزارها بجز هزینه های متفاوت استقرار پروژه، امکان دارد به نگرانی اصلی برنامه نویسان از در دسترس قرارگیری فایل های پروژه است. آنچه که بحق امری نگران کننده است. مخصوصاً ویژه فعالیت در کشوری فاقد قوانین کپی رایت و یا رعایت قوانین حقوق تولید کنندگان. جدای از این موضوع، دسترس پذیری فایل ها امکان دارد با تغییرات غیر تخصصی منجر به اختلال در نرم افزار شود و مجموعه تولید کننده را دچار فعالیت های اضافه ای همچون پشتیبانی، بررسی فایل ها با نسخه ارایه شده و موارد زیاد تری از یک پشتیبانی و آموزش ساده را بر عهده شرکت ها قرار دهد.

لذا ارایه به صورت ابری، علاوه بر ایجاد امنیت شغلی برای تولید کننده نرم افزار هزینه های اضافه پشتیبانی ناشی از خرابی و کانفیگ سرور را از تولید کننده کسر می نماید و همینطور با ارایه قیمت های مناسب تر، بسته های رایگان، مشتریان بیشتری را در بازار خود نگاه خواهند داشت. البته در این بین اگر از فروشندگان نسخه ابری، نسخه دائمی بروی سرور خود درخواست کنید، امکان دارد که با قیمتی متفاوت به شما ارایه نمایند. این موضوع در برخی ارایه دهندگان، تا کنون مشاهده شده است.

 

بکارگیری نرم افزارهای مالی و حسابداری و حتی ابزارهای ابری دیگر مانند انواع اتوماسیون ها، نرم افزارهای ارتباط با مشتری و.. نمی تواند به صورت مادام و دائمی باشد. زیرا با افزایش داده های مجموعه ها، امکان نگاهداری اطلاعات، جستجو و استفاده جامع از گزارشات و بکارگیری کامل از نرم افزار هزینه های بیشتر برای تولید کننده در پی خواهد داشت و رفته رفته، با ایجاد هزینه برای تولید کننده، الزام به تغییر قیمت، تغییر پلن ها و تعیین عمر بکارگیری نرم افزار را کوتاه میکند. به عبارت دیگر شما مدت های محدودی قادر به بکارگیری ابزارهای ابری هستید. زیرا رفته رفته به هزینه های نگهداری و وابستگی اطلاعاتی به یک شریک تجاری افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع در راهکارهای استفاده از این سیستم ها تا زمانی معتبر است که اطلاع از هک شرکت حسابداری ابری Deloitte که یکی از بزرگترین سیستم های ابری در جهان است، مطلع نشده باشید. مخازن اطلاعاتی بزرگ همواره هدفی جذاب برای نفوذگران است و باید در نظر داشت امنیت همواره آیتمی نسبی است. اما شرکت های ارایه دهنده نرم افزارهای ابری، متاسفانه هیچگونه بازتابی از این خبر در رسانه های منتسب به خود نداشتند و همچنان به جمع اعضا با بسته های رایگان یا غیر رایگان می افزایند.

در مقابل نرم افزارهای تحت وب با قابلیت بکارگیری آنلاین یا آفلاین (همانند نرم افزار یکپارچه بهسا)، دارای هزینه های جانبی بیشتر جهت استقرار پروژه هستند. استفاده از زیرساخت هاست یا سرور مجازی و یا حتی سرور فیزیکی، یکی از بخش های هزینه بر این نوع پروژه هاست. اگر شرایط امنیت اطلاعات را حالت بهبود مستمر قرار دهیم. می توان راهکاری برای عدم دسترس پذیری سیستم ایجاد نمود. راهکارهایی همچون امکان استفاده از شبکه اختصاصی داخلی و استفاده از ابزارهای دیوار آتش که به صورت اورجینال قابل تهیه و استقرار است. اگر بر مبنای فضای نسبی ایمن امنیتی پیش رویم، با استفاده از ابزارها و نرم افزارهای تحت وب، علاوه بر امکان بهره برداری از پروژه در محیط فیزیکی، دسترسی به بانک اطلاعاتی، امکان دسترسی بدون نیاز به اینترنت، امکان دریافت و مدیریت بک آپ ها به صورت پیشرفته و استفاده بهینه از سایر ابزارها نیز در دسترس استفاده کننده خواهد بود.

استفاده از نرم افزار های تحت وب به صورت آفلاین، صرفه جویی بیشتری در استفاده از پهنای باند و مصرف اینترنت در پی خواهد داشت. چنانچه برای استفاده از یک پروژه تحت وب به صورت آفلاین ملاحظه نموده باشید، نیازی به آپلود کردن فایل ها بروی سرور ندارید، محصولات و مستندات هر کدام دارای فایل های متناسب با خود هستند. تصاویر و اسکن های انجام شده از اسناد و قرارداد ها، همواره نیاز به پیوست شدن به سیستم داخلی را دارا هستند. اگرچه آپلود نمودن این اسناد، بروی سرور ابری امری خلاف واقع است و پیشنهاد نمی شود اما، اگر سرور در محل شرکت یا سازمان باشد، به راحتی قادر خواهید بود تا با اندکی زمان، نسبت به بارگذاری ایمن بدون نیاز به بستر اینترنت و با صرفه جویی بسیار مناسب نسبت به بارگذاری و بکاری گیری فایل ها و مستندات اقدام نمایید.

استفاده از نرم افزارهای ابری، اگرچه راهی ارزان قیمت برای استقرار امور مالی تحت وب است اما، سوای در اختیار داشتن اطلاعات مالی شما توسط مجموعه های ارایه دهنده، چه درگیر آن باشید یا خیر، ترافیک و محبوبیت چشمگیری به نام دامنه انتخاب شده ای که فروشنده در اختیار شما قرار می دهد، خواهد داشت. بدین ترتیب با استفاده از نرم افزار های ابری و استفاده کاربران زیاد تر، رفته رفته دامنه این دست نرم افزار ها در گوگل و موتور های جستجو محبوبیت زیادی پیدا خواهد کرد. حال اینکه شما برای مدیریت کسب و کار مراجعه می نمایید یا بازدید روزانه از اطلاعات، در هر صورت موتورهای جستجو، ترافیک و ماندگاری شما در وب سایت را رصد نموده و بدیهی است این دست سرویس دهندگان، رفته رفته در جایگاهی قابل توجه در موتور های جستجو پیدا خواهند کرد که گاهی برای داشتن آن باید بیش از قیمت های ارایه نرم افزار هزینه نمود. پس در تحقیقات و خرید خود تنها حضور در موتور های جستجو را مد نظر قرار ندهید. انتخاب کنید که مایل هستید که سیستم مالی و عملیاتی سازمان یا مجموعه شما تحت وب و تحت کنترل شما باشد یا یک سامانه با نام دامنه و استقرار یافته ابری.

بهسا هم البته همانند چندین شرکت ارایه دهنده نرم افزار تحت وب با قابلیت بهره برداری به صورت آنلاین، تحت شبکه داخلی (اینترانت)، آفلاین و حتی تک سیستمی، به جرآت می توان گفت اولین نرم افزار دارای API به صورت کامل بروی پروژه خود بود که اصرار زیادی هم به آن نداشت. زیرا همچنان معتقد است ارایه خدمات پشتیبانی، ارایه بسته های متناسب با نیاز مشتریانی واقعی و استقرار پروژه یکی از آیتم های بسیار چشمگیر در انتخاب مشتریان است. آنچه بهسا را از نگاه تلاشگران حوزه وب منحصر به فرد می نمود راهکارهای توسعه سازمانی بهسا، هسته اولیه قوی و بروز رسانی های پر سرعت بهسا است. این بروز رسانی ها، همواره به امکانات و قابلیت های جدید بهسا اضافه خواهد کرد و نیاز به دریافت به خدمات پشتیبانی را کاهش خواهد داد.

همچنین می توان مدعی شد، بهسا نه تنها یک نرم افزار محض حسابداری و انبارداری، خزانه داری و زنجیره تامین، خرید و فروش به تنهایی نیست! بلکه ابزاری برای توسعه سازمان بر مبنای نیاز سازمان و یک BPMS محسوب خواهد شد. فرم سازی نمونه و امکان قرار دادن فرم های ساخته شده در منوهای نرم افزار شما را قادر خواهد ساخت تا پنل های متفاوت و دسترسی های دلخواه ایجاد کنید و حتی اولین نرم افزاری است که پنل مشتریان در اختیار مشتریان شما نیز قرار خواهد داد. در آینده ای مقالات و کاتالوگ های گسترده ای در این زمینه منتشر خواهد شد و شما هر چه بیشتر با امکانات و قابلیت های نرم افزار آشنا خواهید شد. اما همچنان توصیه ما به استفاده از ابزارهای تحت وب به صورت آنلاین یا آفلاین بجای نرم افزار های ابری است. اگرچه می توانید بهسا را به صورت ابری نیز استقرار دهید.

ارسال نظر

13 + ده =