خدمات پس از فروش

همواره قادر خواهید بود تا با مراجعه به سامانه های زیر از خدمات بیشتر گروه بهسا، بهرمند شوید. یک انجمن کامل برای پاسخگویی به پرسش های بی انتها همراه با یک سامانه مدیریت فروش و خدمات پشتیبانی ویژه مشتریان بهسا، ما همواره در کنار شما باقی می مانیم. بهسا بهانه ای برای حضور در جمع “موفق‌ها” است.

gh
شبکه های اجتماعی بهسا

گروه بهسا یک مجموعه غیر انتقاعی است که با حمایت و انرژی مثبت شما پایدار خواهند ماند. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا بروز ترین های تکنولوژی را در بروز رسانی های بهسا شاهد باشید. البته آفرهای ویژه ای برای علاقمندان قرار خواهد گرفت!

ما را دنبال کنید
 امروز : جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸                                                                                     

مستندات پروژه بهسا

مستندات پروژه بهسا‌ | بهسا چند زبانه و از پایه ایرانی است

بهسا یک پروژه ایرانی است

نرم افزار جامع بهسا، یک پروژه کاملاً ایرانی و یکپارچه متناسب با نیاز کشور و در راستای ارایه خدمات مالی و عملیاتی کشور تولید شده است. این پروژه با زبان محبوب PHP و فریم ورک Codeigniter (کد ایگنایتر) از صفر تولید شده و همچنان در حال توسعه است. قابلیت های یکتای پروژه بهسا، آنرا از پروژه های مشابه خارجی متفاوت نموده است. پروژه بهسا همکنون در سرتاسر جهان، با نام تجاری بهسا، ارایه می شود و مطابق با قوانین بین المللی، فونت، فونت آیکن (Awesome)، پوسته ریسپانسیو و ادیتور آن در نسخه تجاری خریداری شده است. قابل توضیح است که قوانین حسابداری و نرم افزارهایی که در خصوص پروژه های حسابداری در ایران پیاده سازی می شوند، مطابق با چهارچوب و ضوابط استاندارد و متفاوت از سایر نقاط جهان، نسبت به فعالیت های مالی اقدام نموده اند. بنابراین، پروژه های نرم افزارهای حسابداری خارجی، به هیچ وجه متناسب با نیاز مالی کشور ایران نیستند. بهسا به صورت سورس بسته و تنها بروی یک دامنه و مطابق با سیستم مدیریت لایسنس ارایه می شود و این نرم افزار برابر با شماره سریال 245282888 در شورای عالی انفورماتیک کشور، ثبت گردیده است.

اطمینان از تولید پروژه یا توسعه پروژه خارجی

اگرچه تشخیص یک پروژه متن باز از یک پروژه تجاری امری تخصصی است. اما می توان تنها با اندکی تحقیق نسبت به این موضوع اطمینان حاصل نمود. گروه بهسا تنها مالک قطعی پروژه نرم افزار بهسا است. امکانات و قابلیت های پروژه بهسا، تنها از طریق شبکه های اجتماعی گروه بهسا، ارایه می شود و هیچ نرم افزار متن بازی، در این سطح، توسعه نیافته است. پروژه بهسا دارای قابلیت های یکتا و منحصر بفردی است که مشابه آن حتی در پروژه های تجاری یافت نمی شود. چنانچه وجوه تمایز این پروژه همچنان ذهن شما را به خود مشغول نموده است، کافیست با مشاهده بهسا، مشاهده شاخص های کد نویسی، طراحی پایگاه داده، قابلیت هایی که می تواند توسط واحد تولید نرم افزار پروژه بهسا، به راحتی متناسب با نیاز خریداران، بروز شود و تغییر کند، نسبت به آن اطمینان لازم را بدست آورید. بهسا، دارای ابزارهای یکتا و کاملاً تخصصی است بنحوی که فعالیت با این نرم افزار، امری تخصصی محسوب می شود. نمونه هایی همانند گزارش ساز، امور سینک با سایر نرم افزارها، تولید وب سرویس، نمودار ساز و فرم سازی که هیچ کجا نظیر آن را نخواهید یافت. البته این پروژه کاملاً ایرانیزه است و نحوی عملکرد پلتفرم گونه آن، همواره جای هیچ شبهه ای باقی نخواهد گذاشت.

نرم افزار بهسا | فرم ساز حرفه ای بهسا
مستندات پروژه بهسا | کیفیت پروژه تجاری

سطح کیفی و معادل های داخلی و خارجی

کیفیت پروژه بهسا، تنها برآورده از یک پروژه کاملاً تجاری است. بدین معنی که پروژه های متن باز یا رایگان و غیر رایگان، تا کنون مطابق با کلیه تحقیقات انجام شده، در این سطح کیفی ارایه نشده اند. بهسا یک پلتفرم خود توسعه محور جهت استقرار و پوشش نیازهای نرم افزار در سطح بالا است. دارای سطح قابل توجه ای خلاقیت در سطح بین المللی است زیرا پروژه های موجود در سطح جهان، یا بر سیستم های مدیریت فرآیند تکیه دارند و یا سیستم های یکپارچه را مد نظر قرار داده اند. بهسا قابلیت خود تغییری دارد. یعنی برای تغییر پروژه لازم نیست تا با کارگروه و خط تولید پروژه و یا خدمات پشتیبانی لایه بندی شده مواجه شوید. کلیه عبارات، فرم های موجود و قابلیت های نرم افزار توسط کارشناسان خریدار یا واحد فناوری سازمان خریدار، قابل تغییر است. این مهم تا کنون در هیچ نرم افزاری در این سطح ارایه نشده است. نمونه های کیفی و مشابهت های رابط کاربری با کیفیت در ایران، مانند پروژه های ابری مالی (داشبورد صدف،حسابفا،استورم،سامیار و..) از پروژه های مالی دارای سطح کیفی از بابت طراحی رابط کاربری مناسب هستند. اما بهسا، علاوه بر رابط کاربری تجربه و تحقیقات کادر فنی بسیار با سابقه ای را نیز در کنار خود داشته است، که آن را از پروژه های داخلی و خارجی همچون Bizagi یا ProcessMaker متفاوت خواهد کرد.

واحد تحلیل پروژه و تولید نرم افزار

مجموعه هایی دارای پروژه های نرم افزاری بزرگ، همواره قدرت خود را در افزایش قابلیت ها و کارایی نرم افزار، مقایسه کیفیت و کمیت، قیمت گذاری پروژه و شرایط ارایه بسته ها، معرفی می نمایند. گروه بهسا دارای ۳ خط تولید نرم افزار در رده های وب اپلیکیشن، موبایل اپلیکیشن و اپلیکیشن های مبتنی بر PC است. کلیه محتوا و برنامه ریزی های توسعه پروژه در واحدهای تحقیق و توسعه، آنالیز و قبل از آن به نظرسنجی عمومی گذاشته می شود. ارگان ها و سازمان ها، شرکت ها و مجموعه های تجاری خریدار پروژه بهسا، همواره نسبت به تحقیق قبل از خرید اقدام نموده اند. بهسا همکنون زیرساخت پروژه ها و استارتاپ های زیادی در سطح کشور است. همکاری با بانک های معتبر کشور و سیستم های CoreBanking دارد و نمی توان پروژه ای در سطح بهسا را یک پروژه توسعه یافته شده نامید. زیرا زیرساختی با این قدرت تا کنون حتی توسط همکاران ما در واحد تحقیقات بازار، یافت نشده است. مشاهده برنامه ها و بازدید از کارگروه و خطوط تولید نرم افزار، می تواند اطمینان کارشناسان در حوزه نرم افزار را به صورت تخصصی جلب نماید.

نرم افزار بهسا | گزارش ساز کاملاً بومی و اختصاصی نرم افزار بهسا
مستندات پروژه بهسا | فایل ها

بررسی قانونی فایل های پروژه

اگرچه مستندات و قابلیت های فراوان قابل اثبات، قابلیت بررسی کارشناسانه پروژه بهسا، فرآیند های تولید و استقرار پروژه از مبنای مستحکم تولید پروژه است. اما می توان با بررسی فایل ها و نحوی عملکرد بانک اطلاعاتی به صورت کاملاً قانونی و شفاف نیز به تولید پروژه بهسا پی برد. تولید این پروژه از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است و تمامی مستندات پروژه، فایل ها و داکیومنت های موجود جهت بررسی و راستی آزمایی به صورت کنترل شده و قانونی تحت نظارت متقاضیان خرید قبل از عقد قرارداد، قرار خواهد گرفت تا از تولید پروژه به صورت کامل اطمینان حاصل نمایند. قطعاً پروژه ای در سطح بهسا، با این تعداد بروز رسانی و فیکس های ارایه شده، می تواند در سطح پروژه های برتر ملی قرار گیرد و این موضوع تا کنون موجب برآشفت شرکت های رقیب یا کارشناسان فروش نرم افزارهای رایگان (!)‌ شده است. اما گروه بهسا، همواره با حسن نیت تمام، آماده ارایه مستندات و بررسی کارشناسانه پروژه بهسا است.

ابزارهای استفاده شده در نرم افزار بهسا

فونت نرم افزار و فونت آیکن

پروژه بهسا جهت مشاهده بهتر نرم افزار و خروجی های چاپی و نمای نرم افزار از فونت ایران سنس نسخه تجاری و قانونی استفاده می نماید. همچنین جهت راحتی در نمای منوهای نرم افزار و بخش های فرم ساز از فونت آیکن Awesome نسخه تجاری که به صورت کاملاً قانونی خریداری شده است، استفاده می نماید.

سیستم مدیریت لایسنس

نرم افزار بهسا، برای امنیت سورس پروژه، راه اندازی به صورت آنلاین و آفلاین، قفل سخت افزاری، قفل زمان دار و سیستم مدیریت لایسنس از SourceGurdian و FOPO محصول کشور امریکا به صورت قانونی استفاده می نماید. همچنین جهت مدیریت لایسنس ها پروژه، سامانه ای هوشمند به صورت کاملاً بومی بهره‌مند است.

قالب واکنشگرا بوت استراپ

پروژه بهسا از بوت استراپ محصول شرکت توییتر جهت نمایش در انواع دیوایس ها نسخه ۳ ( و در بروز رسانی های جدید نسخه ۴.۲ ) بهره میبرد. قالب پروژه بهسا، نسخه اختصاصی راستچین شده ی پروژه ی، inspinia نسخه تجاری قانونی است. در این خصوص، اختصاص فونت آیکن تجاری مجزا و فونت ایران‌سنس نسخه تجاری دخیل بوده اند.

نمودار و چارت ها

جهت استفاده از نمودارها و چارت های ایجاد شده در ابزار نمودار ساز، بهسا از کتابخانه رایگان Chart-JS استفاده نموده است. این کتابخانه به صورت رایگان در اینترنت موجود است و استفاده تجاری از آن بلامانع است.

قالب پروژه فروشگاه اختصاصی

پروژه بهسا دارای یک فروشگاه اینترنتی اختصاصی با قابلیت ها و ویژگی های منحصر بفرد است که از قالب Unishop نسخه تجاری بهره می برد. این قالب توسط گروه بهسا خریداری شده و تغییرات آن شامل راستچین سازی همزمان با قابلیت ترجمه در بهسا، استفاده از فونت ایران سنس نیز از مزایای افزوده به این قالب محسوب می شود.

فونت آیکن OMG برای BPMN

بنیاد جهانی OMG نسخه نهایی فونت آیکن ویژه ساخت علائم و نشانه های سیستم مدیریت فرآیند معروف به BPMN را به صورت رایگان در اختیار مجموعه های تجاری و شرکت های نرم افزار قرار خواهد داد و جهت عضویت در گروه این ارایه را مشروط به ارایه نسخه community (عمومی آموزشی)، نموده است. نرم افزار بهسا در حال حاضر در هیچ کجای دنیا نسخه رایگان و یا عمومی آموزشی ندارد.

ادیتور پروژه و سرویس نقشه

جهت سهولت در بکارگیری امکانات خوب، در مواردی که در نرم افزار لازم بوده است همانند فرم ساز یا تعریف کالا و خدمات، از ادیتور TinyMC استفاده شده است. لازم به توضیح است ما این ادیتور را به صورت کاملاً فارسی تغییر داده ایم و مطابق با قوانین GNU، بهره برداری از نسخه تغییر داده شده تجاری بدون مشکل در حوزه بین الملل خواهد بود. بهسا در پروژه خود جهت استفاده از نقشه های جهان و بدست آوردن طول و عرض جغرافیایی، از نقشه گوگل بروی دامنه خود استفاده می نماید و در این خصوص تهیه این سرویس ویژه دامنه خریداران پروژه بر عهده ایشان می باشد.

سرویس پیام کوتاه و درگاه بانکی

در پروژه بهسا، از وب سرویس سامانه پیامک PayamakPARS.com استفاده شده است. این سرویس خدمات خود را از مجموعه مگفا (مرکز گسترش فناوری ایران)، استفاده می نماید. همچنین جهت استفاده از سرویس تلفن، از خدمات مجموعه ونوتل بهره‌مند است. بیش از ۱۱ درگاه بانکی در نرم افزار وجود دارد که با استفاده از مستندات ارایه شده درگاه های پرداخت، آماده سازی و ارایه شده است.