خدمات پس از فروش

همواره قادر خواهید بود تا با مراجعه به سامانه های زیر از خدمات بیشتر گروه بهسا، بهرمند شوید. یک انجمن کامل برای پاسخگویی به پرسش های بی انتها همراه با یک سامانه مدیریت فروش و خدمات پشتیبانی ویژه مشتریان بهسا، ما همواره در کنار شما باقی می مانیم. بهسا بهانه ای برای حضور در جمع “موفق‌ها” است.

gh
شبکه های اجتماعی بهسا

گروه بهسا یک مجموعه غیر انتقاعی است که با حمایت و انرژی مثبت شما پایدار خواهند ماند. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا بروز ترین های تکنولوژی را در بروز رسانی های بهسا شاهد باشید. البته آفرهای ویژه ای برای علاقمندان قرار خواهد گرفت!

ما را دنبال کنید
امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷           مشاوره رایگان : 95012212-031 و 95118487-021

نرم افزار مدیریت فرآیند | نرم افزار حسابداری آنلاین | بهسا

آموزش اتصال بهسا به ووکامرس

آموزش اتصال بهسا نسخه ۵.۳ به ووکامرس

با سلام و تشکر از خرید شما، بروز رسانی ارایه شده در نسخه ۵.۳ بعد از تست های فراوان برای کلیه خریداران قبلی بروز رسانی و در اختیار کلیه خریداران جدید قرار گرفت. در بروز رسانی نسخه ۵.۳ علاوه بر اتصال و سینک کاربران سایت، محصولات و سفارشات، امکانات دیگری به نحوی اتصال ایجاد شده است که در ادامه توجه شما را به آن جلب می نماییم.

در برخی از فروشگاه های اینترنتی که با ووکامرس راه اندازی شده بود، خریدار ها می توانستند بدون عضویت در فروشگاه نسبت به خرید کالا و تسویه حساب اقدام نمایند. با پیش‌بینی شدن این خاصیت در فروشگاه اینترنتی ووکامرس، در بهسا نسخه ۵.۳ نیز قادر خواهید بود تا بدون مشکل نسبت به پوشش خریداران میهمان فروشگاه اینترنتی خود اقدام نمایید. در این خصوص کافیست یک حساب کاربری به نام و مشخصات دلخواه در بهسا ایجاد نمایید و در صفحه تنظیمات، آن را به عنوان کاربر میهمان در هنگام اتصال به ووکامرس قرار دهید.

یکی دیگر از ویژگی‌های فروشگاه اینترنتی ووکامرس، ایجاد کالاهای دارای ویژگی و متغیر است. این مورد به شما ایجاد امکان کالاهای متفاوت در خصوصیات، به عنوان یک کالا را، خواهد داد. به عنوان مثال، دیگر لازم نیست برای کالای مموری فلش از برند ADATA به صورت جداگانه محصولاتی با حجم های۴، ۸، ۱۶، ۳۲ و ۱۲۸ تولید نمایید. کافیست در ویژگی و متغیر های آن خصوصیت حجم های متفاوت را به عنوان متغیر درج نموده و بعد آن‌ها را با یک تعریف در یک کالا با متغیر های دلخواه تعریف نمایید. این موضوع باعث خواهد شد تا فروش و موجودی هر کدام از این متغیر ها نیز در انبار بهسا نسخه ۵.۳ لحاظ شود و بدون نیاز به تعریف کالاهای متفاوت، رابط کاربری جذابی در اختیار بازدید کنندگان قرار خواهد داد.

در نسخه ۳.۸ بهسا، تنها قادر به پوشش همسان سازی بهسا و ووکامرس در کالاهای ساده بود. اما با همسان سازی خصوصیات کالا در بهسا با، متغیرهای کالا در ووکامرس در نسخه ۵.۳ بهسا، همکنون به راحتی قادر به همسان سازی کالاهای ساده و متغیر دارای ویژگی بین بهسا و ووکامرس خواهید بود.

هماهنطور که قبلاً نیز اشاره شده اتصال به ووکامرس، باعث خواهد شد تا مشتریان، محصولات و سفارش‌ها با نرم‌افزار جامع بهسا همسان سازی شوند. این اتصال از طریق درگاه و وب سرویس Restful API و Webhook ها انجام می پذیرد. جهت همسان سازی دقیق اطلاعات، لازم است که مقادیر زیر را در تنظیمات ووکامرس راه اندازی شده خود لحاظ فرمایید. لطفاً موارد زیر را مطابق با ترتیب ذکر شده انجام دهید.

 • فعالسازی API در ووکامرس :

  به محیط مدیریت ووکامرس خود مراجعه فرمایید و از منوی ووکامرس/پیکربندی(تنظیمات) به تب API مراجعه و آن را فعال نمایید. (تصویر زیر گویای این تنظیم است)

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

 • ایجاد کلید برای اتصال ووکامرس به بهسا :

  در گام بعدی، در منوی پیکربندی/ تب API بروی گزینه کلید ها/برنامه ها کلیک کرده و بعد از انتخاب نام دلخواه، نسبت به ساخت کلید اتصال ووکامرس به بهسا را با قابلیت خواندن/نوشتن ایجاد می نماییم. جهت راهنمایی بیشتر یک تصویر دیگر برای شما از این قسمت، آماده نموده ایم که توجه شما را به آن جلب می نماییم.

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

بعد از ایجاد کلید ویژه اتصال بهسا، به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که دو عدد رمز، برای این اتصال ساخته شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت. توجه شما را به تصویر زیر جلب می نماییم.

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

توجه فرمایید که کلید های مصرف کننده و رمز مصرف کننده ( و حتی بارکد ) عبارات محرمانه و مختص وب سایت شما هستند. این کلید ها باعث خواهند شد، درج و واکشی اطلاعات در همسان سازی، به صورت ایمن انجام شود. حال کافیست کلید مصرف کننده و رمز مصرف کننده را در فرم اتصال بهسا به ووکامرس وارد فرمایید. لازم به توضیح است که، سرویس اتصال به ووکامرس، اگرچه بسیار کارگشا بود اما دارای نواقصی در ارسال سفارش‌ها و راهکارهای امنیتی بود که توسط کارشناسان گروه بهسا، برطرف گردید و این تغییرات در قالب یک فایل در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با بارگذاری آن در محل نصب ووکامرس خود، اتصال و همسان سازی بصورت کامل انجام خواهد پذیرفت.

 • اتصال بهسا به ووکامرس :

  در گام بعدی اطلاعات بدست آمده از ووکامرس (کلید و رمز مصرف کننده) را در صفحه اتصال به ووکامرس بهسا وارد خواهیم کرد.

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

تفاوتی ندارد که فروشگاه اینترنتی شما، دارای سرویس SSL باشد یا خیر، چه نشانی اینترنتی داشته باشد و بروی چه هاستی قرار گرفته باشد. تنها کافیست هر دو سامانه به صورت آنلاین در دسترس باشند. قابل توجه است که می‌توان برای عدم تداخل نیز، می‌توان بهسا و ووکارس را در هاست های مجزا راه اندازی و استقرار داد (این مورد پیشنهادی است)

 • همسان سازی اطلاعات قبلی موجود :

  اگر از قبل درون ووکامرس یا بهسای خود اطلاعاتی شامل، محصولات، متغیرها، مشتریان و.. داشتید، کافیست به منوی همسان سازی بهسا و ووکامرس بروید. در این قسمت، کلیه اطلاعات قبلی سیستم به صورت خودکار همسان سازی خواهند شد. لازم به ذکر است، برخی از آیتم های وابسته به کالاها و پیش نیازها بروی بهسا، به صورت پیشفرض قرار گرفته است که شامل واحد های اندازه گیری، واحد ارزی، واحد وزنی است. این موارد را حذف نفرمایید.

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

فعالسازی API در ووکامرس برای اتصال به حسابداری آنلاین بهسا

بعد از همسان سازی اطلاعات، می‌توانید نتیجه عملیات را به راحتی مشاهده فرمایید. کلیه کالاهای ساده و متغیر، کاربران، گروه‌های کاربری، خصوصیات و ویژگی ها، تنظیمات ووکامرس، به صورت دو‌طرفه در ووکامرس و بهسا همسان شده و در دسترس شماست.

بعد از اتصال از طریق درگاه Restful API به صورت خودکار در بهسا و ووکامرس شما، Webhook هایی ایجاد خواهد شد تا بعد از اولین تغییر در ووکامرس یا بهسا، این اطلاعات، در هر دو نرم‌افزار در دسترس شما قرار بگیرد. چنانچه در هر مرحله از همسان سازی (Sync) بهسا و ووکامرس، مشکلی داشتید، کافیست در نشانی سامانه پشتیبانی بهسا https://my.behsaa.com ، برای کارشناسان ما تیکت ثبت نمایید. مشتاقانه در انتظار دریافت پیشنهادها و انتقادات شما هستیم. پایان

دیدگاه‌ها

 • hamidq

  ۲:۲۹ دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

  من تمام مراحل رو انجام دادم. فایلی که گفته بودید میدید تا بذاریم توی روت ووکامرس رو ندارم. این فایل کجاست؟

  پاسخ

ارسال نظر

دوازده − پنج =