خدمات پس از فروش

همواره قادر خواهید بود تا با مراجعه به سامانه های زیر از خدمات بیشتر گروه بهسا، بهرمند شوید. یک انجمن کامل برای پاسخگویی به پرسش های بی انتها همراه با یک سامانه مدیریت فروش و خدمات پشتیبانی ویژه مشتریان بهسا، ما همواره در کنار شما باقی می مانیم. بهسا بهانه ای برای حضور در جمع “موفق‌ها” است.

gh
شبکه های اجتماعی بهسا

گروه بهسا یک مجموعه غیر انتقاعی است که با حمایت و انرژی مثبت شما پایدار خواهند ماند. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا بروز ترین های تکنولوژی را در بروز رسانی های بهسا شاهد باشید. البته آفرهای ویژه ای برای علاقمندان قرار خواهد گرفت!

ما را دنبال کنید
امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷           مشاوره رایگان : 95012212-031 و 95118487-021

نرم افزار مدیریت فرآیند | نرم افزار حسابداری آنلاین | بهسا

حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی

اتصال یک نرم افزار حسابداری به فروشگاه اینترنتی ووکامرس همواره یکی از سئوال بر انگیز ترین پرسش های مطرح شده در وب سایت،‌ سامانه های پشتیبانی و تماس های تلفنی گرفته شده با گروه بهسا است. از این رو بر آن شدیم تا توضیحات تکمیلی پیرامون بروز رسانی جامع این قابلیت ویژه نرم افزار بهسا، در قالب یک مقاله جامع تمام مشکلات مطروحه را در اختیار کلیه عزیزان و دنبال کنندگان قرار دهیم.

نرم افزار حسابداری متصل به ووکامرس

اولین هدف از تولید نرم افزار بهسا، ابزاری بود که بتوان آن را منطبق بر نیاز مجموعه شکل داد. بدون یک خط برنامه نویسی! این هدف از ابتدا هم بزرگ بود و هم واکنش های مختلفی از همکاران و دوستان در حوزه نرم افزار را به دنبال داشت. از سوی دیگر عملیات های استاندارد حسابداری و انبارداری و غیره، باعث شد تا حدودی نسبت به تغییر رویه تولید بهسا تجدید نظر شود. از آنجایی که در بسته های هفتگی و یا روزانه، با امکانات جذاب بروز میشد، با بررسی های متعدد سرانجام تصمیم گرفتیم در فاز آزمایشی اسکریپت یا نرم افزار تحت وب فروشگاه اینترنتی ووکامرس را به بهسا متصل کنیم.

اتصال بهسا به ووکامرس، یکی از پر بازدید ترین و جنجالی ترین اخبار درج شده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ما بود. آنچنان که حتی قبل از ارایه دوستان زیادی با ما تماس گرفتند. البته اتصال بهسا به ووکامرس، در جهت مدیریت حسابداری و انبارداری ووکامرس انجام شد اما تصور اولیه همه این بود که گروه بهسا قصد دارد یک افزونه یا پلاگین برای ووکامرس تهیه نماید و آن را به بهسا متصل کند. اما هر بار توضیح داده شد که برای اولین بار در تاریخ حضور ووکامرس، توسط درگاه API که یکی از روش های استاندارد، ایمن و پر کاربرد در دنیای حرفه ای است، این اتصال برقرار و مدیریت خواهد شد.

اتصال به فروشگاه های اینترنتی ساده نیست

همه چیز به سادگی نگاه میشد اگرچه اصلاً امری ساده نبود. چرا که قطعاً شرکت های حوزه فناوری قبل از ما نیز تلاش هایی در این خصوص نموده بودند. این دست همکاران، با نرم افزار های تحت ویندوز، موبایل اپلیکیشن ها و … بارها قصد اتصال به ووکامرس را داشتند اما آنچه این اقدامات را ناکام میگذاشت، پیچیدگی های بی حد و حصر کار با هسته این سیستم مدیریت محتوا ، یعنی وردپرس بود. وردپرس و ووکامرس هر دو در طراحی رابط کاربری و افزونه های فارسی پیشرفت های چشم گیری داشتند اما آنچه در هسته میگذشت، فرای تصورات رابط کاربری بود. بعد از تصمیم به تولید این قابلیت در بهسا، به موازات زمان باقی مانده تا انتشار این نسخه، تحقیقات گسترده ای انجام شد و در خط تولید بهسا این بروز رسانی کلید خورد.

در نسخه ابتدایی کلیه محصولات ساده، مشتریان، سفارشات ثبت شده در ووکامرس، به راحتی در بهسا چیده میشد. از طرف دیگر تکامل یافتگی نرم افزار حسابداری و انبارداری آنلاین بهسا کلیه نیازهای مشتریان را برطرف می نمود. آنچه بیش از پیش خود نمایی می کرد، حضور یک نرم افزار ایرانی موفق در این حوزه بود. آنهم نه یک ابزار ساده و پیش پا افتاده! بلکه چهارچوبی قدرتمند و اینبار قابل استقرار بروی هاست و دامین خریداران بهسا.

اولین نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی

بعد از بررسی های انجام شده متوجه شدیم،‌ نیازهای مشتریان بسته به شرایط رابط کاربری متفاوت از آشنایی اولیه با یک نرم افزار تحت وب حسابداری است.  کالاهای دارای ویژگی و متغیر قیمتی، همواره در نظرات دریافتی از خریداران درج میشد. آنچه مسلم بود این بود که وجود یک محصول با چند ویژگی در خصوصیات کالای بهسا پیش بینی به صورت کامل شده بود اما، ووکامرس برخورد متفاوتی با کالا داشت. این در صورتی بود که انبارداری و مکانیزه سازی انبارداری با حسابداری یک امر کاملاً قانونمند بود و تداخل در شرایط استاندارد، کاربران نسخه عادی بهسا را دچار مشکل می نمود.

همینطور API ارایه شده و مستندات ووکامرس دچار نواقص بسیار زیادی بود که نمونه آن را می توان عدم امکان سینک دسته بندی محصولات یا عدم امکان شمارش مواردی همچون محصولات و … دانست. مشکلات ووکامرس و هسته ووکامرس به اینجا ختم نمی شد و حتی با مکاتبات ما با تیم توسعه دهنده ووکامرس تنها به وعده های بروز رسانی ختم شد و حتی پیگیری های ما در بروز رسانی ها بی نتیجه ماند و در نهایت با بروز رسانی های جدید بهسا، قابلیت و زمینه های ارایه نسخه دوم اتصال به فروشگاه اینترنتی ووکامرس و حتی سایر سیستم های فروشگاهی و پشتیبانی و … فراهم شد.

سایر بروز رسانی های بهسا، به کمک اتصال به فروشگاه های اینترنتی آمد

یکی از بروز رسانی های جامع و بحث بر انگیز در بهسا قابلیتی با نام ماژول ساز بود! نامی عجیب و پیچیده که همه را هم تعجب و تماس تلفنی و کسب اطلاعات بیشتر می انداخت و هم به امکان بکارگیری و خلاقیت های ویژه هر شخص در یک سیستم جامع! ماژول ساز بهسا یک ابزار ساده نیست اگرچه تمام تلاش خود را بر آن بکارگیری کرده ایم که این سیستم به شدت کاربردی و ساده به نظر برسد.

ضعف های مشاهده شده در نوع قرارگیری محتوا در جداول ووکامرس، باعث شد تا با کمک ابزار ماژول ساز، با ورود به بانک اطلاعاتی طراحی شده توسط تیم ووکامرس، نسبت به پوشش نقاط پوشش داده نشده اقدام شود. این عملیات اگرچه در قالب جملات ساده به نظر میرسد اما در عین بکارگیری حرفه ای از ابزاری به نام ماژول ساز، نه تنها محصولات ووکامرس در دسترس شما است (در پنل بهسا) بلکه حتی امکان درج محتوا و مقالات و صفحات در وب سایت شما نیز! حتی بدون وب سرویس! را در بهسا محیا می ساخت.

یکی دیگر از بروز رسانی های بهسا، امکان تولید وب سرویس و یا API ساز (اتصال ساز در بهسا) است. این قابلیت ویژه نه تنها به شما اجازه خواهد داد تا از بین جداول پایگاه داده بهسا به تعداد و دسترسی دلخواه اقدام به تولید وب سرویس و مستند سازی به صورت خودکار نمایید، بلکه قادر خواهید بود تا حتی از سایر بانک های اطلاعاتی همچون بانک های ORACEL | MySql | SQLServer | MongoDB و… نیز به راحتی وب سرویس بسازید! بدین ترتیب نگرانی های اتصال کامل و جامع به ووکامرس کاهش یافت و حتی پوشش مواردی که تیم توسعه ووکامرس در حال بررسی راهکار برای آن بودند، نیز برطرف شد.

وب سرویس و ماژول ساز بهسا

در بروز رسانی جدید اتصال به ووکامرس نه تنها محصولات ساده و ویژه دارای متغیر پوشش داده شده بلکه تخفیفات، دسته بندی ها، سفارشات، پرونده مشتریان به صورت جامع پوشش داده شده است و بدون شک این قابلیت های برای اتصال به سایر فروشگاه های اینترنتی در اسکریپت های فروشگاه های اینترنتی شامل تومیتو شاپ، مجنتو شاپ،‌ پرستا شاپ، اوپن کارت، WHMCS ، وب فرییر و… نیز دست ما را باز نمود. حال می توان امکان بهره برداری از بهسا را در برنامه های آتی بهسا قرار داد.

این بروز رسانی اگرچه کاملاً تمام نقاط ضعف ووکامرس را پوشش داد اما ما همچنان منتظر پاسخ تیم توسعه ووکامرس خواهیم ماند تا نقاط ضعف را برطرف نماید و این اقدام اگرچه انجام شد اما آنچه این بروز رسانی را انتشار داد، ووکامرس نبود! بلکه بروز رسانی هایی  بود که در قالب اتصال ساز و ماژول ساز بهسا ارایه شده است.

امکانات تکمیل شده در ووکامرس

بعد از راه اندازی ووکامرس در کنار بهسا، علاوه بر پوشش سراسری از قبیل، واحد های اندازه گیری، واحد های وزنی، کوپن های تخفیف، مشتریان، محصولات ساده، محصولات متغیر، سفارشات، دسته بندی کالا و غیره، در نرم افزار حسابداری و انبارداری آنلاین بهسا، قادر خواهید بود تا ووکامرس را با هر نرم افزار دیگر نیز همسان سازی نمایید! قابلیتی که قبل از این توسعه دهندگان را دچار مشکلات عدیده می نمود. امکان صفحه بندی و مدیریت داده ها در ووکامرس همسان سازی شده با بهسا، بصورت بسیار جامع گرد آوری و آماده سازی شده است. بدین ترتیب حتی اگر نیاز به موبایل اپلیکیشن خاص و یا اتصال ووکامرس به نرم افزار های دیگر وجود داشته باشد، اتصال بدون مشکل به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

دیدگاه‌ها

  • فروشگاه اینترنت نوین

    ۱۹:۴۹ شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۱

    در حال حاضر نرم افزار بهسا کامل به ووکامرس متصل هست؟

    پاسخ

ارسال نظر

چهارده − 4 =